فضا – مکان طبیعی ورزشگاه ورزشگاه پرسپولیس

فضا – مکان: طبیعی ورزشگاه ورزشگاه پرسپولیس پرسپولیس اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات چمن درفشی‌فر مصنوعی شد! ، تصمیم عجیب مدیران پرسپولیس

مدیران کلوب پرسپولیس قصد دارند در تصمیمی عجیب، ورزشگاه درفشی‌فر را به جای چمن طبیعی به چمن مصنوعی مجهز کنند.

چمن درفشی‌فر مصنوعی شد! ، تصمیم عجیب مدیران پرسپولیس

تصمیم عجیب مدیران پرسپولیس/ چمن درفشی فر مصنوعی شد!

عبارات مهم : طبیعی

مدیران کلوب پرسپولیس قصد دارند در تصمیمی عجیب، ورزشگاه درفشی فر را به جای چمن طبیعی به چمن مصنوعی مجهز کنند.

به گزارش ایسنا، اواسط دی ماه سال ٩١، مدیریت ورزشگاه درفشی فر به طور کامل در اختیار کلوب پرسپولیس قرار گرفت. ورزشگاهی که چند سالی محل تمرین قرمزپوشان تهرانی بود. پیش از پرسپولیسی ها ورزشگاه مشخصی در اختیار نداشتند و در هر دوره جهت انجام تمریناتشان، زمین چمنی را اجاره می کردند تا این که با در اختیار گرفتن درفشی فر دیگر رسما کلوب پرسپولیس صاحب ورزشگاه اختصاصی شد.

ورزشگاه درفشی فر دارای امکانات کم نظیری همچون سالن بدنسازی، استخر مجهز، سونا و جکوزی است که جهت تمرینات یک تیم فوتبال بسیار ایده آل است.

چمن درفشی‌فر مصنوعی شد! ، تصمیم عجیب مدیران پرسپولیس

در دوره مدیریت محمد رویانیان تغییرات چشم گیری در درفشی فر ایجاد شد تا این ورزشگاه مجهز به امکانات مورد نیاز جهت تمرین پرسپولیس شود. با وجودی که ساخت وساز سازهای گوناگون شرایط مناسبی به امکانات زیرساختی درفشی فر داده بود ولی مدیران وقت فکری به حال اوضاع چمن نکردند تا این که در نهایت در دوره سرمربی گری برانکو، پرسپولیس دیگر نتوانست از این ورزشگاه جهت تمرین استفاده کند.

درست در روزهایی که برانکو جهت تیمش به دنبال زمین چمن مناسب بود تا تمرینات را در ورزشگاهی مناسب پیگیری کند، در دوره مدیریت طاهری ورزشگاه شهید کاظمی از سوی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران به مدت ۵ سال در اختیار پرسپولیس قرار گرفت. ورزشگاهی که با ایجاد تغییرات جزئی، محل مناسبی جهت تمرینات پرسپولیس شد ولی با در اختیار گرفتن شهید کاظمی، کم کم درفشی فر به باد فراموشی سپرده شد.

مدیران کلوب پرسپولیس قصد دارند در تصمیمی عجیب، ورزشگاه درفشی‌فر را به جای چمن طبیعی به چمن مصنوعی مجهز کنند.

مدیران پرسپولیس که می دانستند ورزشگاه شهید کاظمی را فقط به مدت ۵ سال در اختیار خواهند داشت، اعلام کردند برنامه جامعی جهت بازسازی اصولی زمین ورزشگاه درفشی فر تدارک دیده اند؛ برنامه ای که زیاد در حد چند مناقصه باقی ماند.

این روزها زمین چمن درفشی فر به طور کامل تخریب شده است و آماده احداث زیرساختهای مورد نیاز و کاشت چمن است ولی حالا با حضور گرشاسبی به عنوان سرپرست کلوب پرسپولیس، شاهد تصمیمی عجیب راجع به این ورزشگاه هستیم. با وجود این که همه منتظر بودند با تخصیص داده شده است بودجه ای مناسب، مدیران تازه باشگاه، زمین ورزشگاه درفشی فر را اصولی و بر اساس متدهای جهانی آماده کنند، حالا خبر رسیده قرار است زمین درفشی فر، چمن مصنوعی شود.

به راستی با چه ملاک و معیاری مدیران کلوب تصمیم گرفتند با صرف هزینه های زیاد، ورزشگاهی را که می تواند سرمایه سالیان سال این کلوب باشد، مجهز به چمن مصنوعی کنند که دیگر تیم مهم نتواند روی زمین آن تمرین کند؟ البته شاید در جواب گفته شود با راه اندازی چمن مصنوعی با کیفیت تیم هم می تواند روی آن تمرین کند ولی هنگامی که قرار است در تمام بازی ها روی چمن طبیعی بازی کند، با چه استدلالی باید تمریناتش روی چمن مصنوعی باشد؟

چمن درفشی‌فر مصنوعی شد! ، تصمیم عجیب مدیران پرسپولیس

نکته حائز اهمیت دیگر این است که بر اساس پیگیری های خبرنگار ایسنا، هزینه های راه اندازی چمن مصنوعی با عالی ترین کیفیت، با هزینه های کاشت و زیر سازی چمن طبیعی برابری می کند و تنها تفاوت در هزینه نگهداری این دو نوع چمن هست. شاید هزینه نگهداری چمن طبیعی به مراتب زیاد از چمن مصنوعی باشد ولی به راستی کلوب بزرگی همانند پرسپولیس نباید مجموعه ورزشی کاملی مجهز به چمن طبیعی در اختیار داشته باشد؟

اگر برنامه مدیران کلوب جهت راه اندازی چمن مصنوعی در درفشی فر اجرایی شود، مطمئنا چند سال بعد و زمانی که شهرداری تهران، ورزشگاه شهید کاظمی را از پرسپولیس بعد گرفت، دوباره مدیران کلوب به دنبال زمین مناسب جهت تمرین تیمشان خواهند گشت آیا که با تصمیمی غیر منطقی، سرمایه بزرگ کلوب را جهت تیم مهم غیر استفاده کرده اند.

مدیران کلوب پرسپولیس قصد دارند در تصمیمی عجیب، ورزشگاه درفشی‌فر را به جای چمن طبیعی به چمن مصنوعی مجهز کنند.

واژه های کلیدی: طبیعی | ورزشگاه | ورزشگاه | پرسپولیس | پرسپولیس | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog